Boj proti horku

Nám ovšem v tomto mini článečku nepůjde o skákání do vody, ale o vodu jako takovou. Respektive o její čistotu, ale hlavně o její kvalitu. Ne, to není totéž. Voda může být čistá jako křišťál, ale může mít v sobě nebezpečné neviditelné útočníky, které se musí likvidovat chemií. Voda musí mít také správné pH a další věci. Tím se stane vysoce kvalitní a nebudou problémy s pokožkou u citlivějších jedinců. Základ je však samozřejmě ten, aby byla voda čistá. Chemie přichází na řadu až pak. Tyto nečistoty dosahujeme nejprve síťkou na teleskopické tyči. Tím odstraníme ty nejhrubší a ty menší už musí, nebo by alespoň měla zachytit filtrace. A to písková, nebo kartušová. Obě mají své klady, ale také zápory.

děvče u bazénu

Tak začneme pískovou. Ta má jednu jedinou nevýhodu, a to vyšší pořizovací cenu. Jenže pak již v podstatě nejsou další náklady. Jen za písek, ale k tomu se vrátíme. Kartušová filtrace je sice levnější, ale pak se musí neustále měnit kartuše, a to může být hodně často. Písek propláchneme a může sloužit další sezónu. Ovšem po několika letech používání by se měl vyměnit také. To je velká výhoda pískové filtrace. A použitý materiál nemusíte vyhazovat, lze jej použít třeba na cestičku v zahradě. Je však třeba kupovat písek kvalitní. Pokud se domníváte, že stačí když jej ukradnete dětem z pískoviště, tak to jste na omylu.

děvče v bazénu

Na tohle můžete doplatit jak filtrací samotnou, tak i vodou. Poradím vám, kde je obchod s pořádným pískem a pískovými filtracemi všeobecně. Pokud budete nakupovat tam, tak můžete být zcela klidní, protože zde se nabízí jen zboží prvotřídní kvality. Aušus zde nehledejte, není tu. Pokud se podíváte o něco výše na tento článek, uvidíte text jinou barvou. Na ten musíte kliknout, protože vás přenese do již zmiňovaného obchodu. Zde se ihned po zaplacení zboží budete pracovat na tom, aby vám vše bylo doručeno až domů.