Děti a kultura

Jestli máte děti, asi vám neuniklo, že o klasickou zábavu už dnes moc zájem nemají. Táhnou hlavně počítače, tablety a chytré telefony a samozřejmě s internetem. Dnešní děti baví hlavně online zábava, ať jsou to hry a nebo hlavně sociální sítě. Dát jim do ruky knížku a chtít po nich aby se zabavily jinak je u řady rodin téměř nemožné. I školy se snaží děti vychovávat a kulturně vzdělávat.

nácvik hry

Co je kultura?
Kultura je všechno co tvoří náš národ. Zvyky, tradice, filmy, hudba, to všechno patří do kultury každého národa. Kulturu v zádích pěstovaly školy odpradávna, a daří se jim to víceméně doteď, i když pro celou řadu dnešních dětí je návštěva kina, muzea nebo třeba divadla se školou hlavně vítaným způsobem, jak se vyhnout vyučování. I přesto se školy v rámci vzdělávacích programů děti brát na divadelní představení, kde se děti mohou seznámit jak se známými díly našich velikánů, tak s moderní tvorbou současných autorů. Mohou navštívit muzikály, hry a nebo čistě hudební koncerty.

divadlo sedačky

Některé školy mají svoje oblíbené divadlo, které se svými žáky navštěvují pravidelně. Další školy dávají přednost střídání představení v různých divadlech. Divadlo pro školy v Praze bubblemusic.cz nabízí svůj vlastní program, který nabízí kulturní vyžití menším dětem, i těm starším. Aktuální program můžete najít na webu, kde si můžete zarezervovat i potřebná místa na určitý čas. Zajděte se svou třídou v rámci výuky na představení, které by mohlo nahradit klasickou výuku v lavicích. Děti se snáz učí zábavnou formou, a právě divadlo je jednou z nich. Pokud si vyberete například pásmo muzikálů, seznámíte děti i s výukovým materiálem, jen trochu zábavněji. Navštívit můžete samozřejmě i ryze zábavné hry, které dětem pomohou odpočinout si od učení a od všech povinností, které mají. A nezapomeňte – učitel, který dokáže žáky i pobavit, je oblíbený.