Jak efektivně dopravit sklizeň zeleniny na trh


Věnujete se pěstování ovoce a zeleniny a chtěli byste vaše přebytky prodávat na tržnici, nebo je přepravovat zákazníkům přímo do místa bydliště? Toto není nic neobvyklého, řada podobných subjektů má smluvené časy svozů zeleniny buď přepravní společností, anebo rozváží po dohodě s dalšími lidmi svoje produkty dodávkami do měst a obcí. Dodávky jsou pro rozvoz zeleniny ideální a tímto způsobem lze docílit úspěchu u stálých zákazníků i nových zájemců, kteří takto objednávají jahody, meruňky, třešně, rybíz, rajčata, okurky, ale i cibuli, česnek a brambory. Mnoha lidem se vyplácí investovat do svého zdraví a raději zaplatit za tyto komodity v BIO kvalitě, než podporovat zdroje neznámého původu, mnohdy označované dokonce nic neříkající zemí původu EU.

přeprava zeleniny

Jestliže se rozhodnete dodávat na trh kvalitní produkty, musíte je také „kvalitně“ transportovat a skladovat. A k tomu vám nebudou moc platné dřevěné bedýnky, vesměs jednorázové, které se snadno kontaminují vlhkostí, prachem a plísněmi. Využijte raději profesionálně pojaté logistiky a vsaďte svou kartu na plastové přepravky na zeleninu.

přepravky z plastu na zeleninu a ovoce

Přepravky jsou zhotovené speciálně s ohledem na toto využití, počítá se s tím, že zelenina bude uvnitř vyžadovat přístup vzduchu, a bude zároveň uskladněna v pevném obalu, který ji nepoškodí a zajistí, aby se náklad při jízdě nepřevrhl. Přepravky lze snadno skládat na sebe do velkých výšek a při jízdě v nákladovém prostoru tak nebude hrozit nějaký karambol. Takto dopravíte ovoce i zeleninu na velmi dlouhé vzdálenosti, pouze musíte brát ohled na teplotu ovzduší, aby nedocházelo ke zbytečným ztrátám v důsledku letních veder nebo naopak mrazivého počasí. Prázdné přepravky pak velmi snadno vyčistíte běžnými čisticími prostředky, opláchnete vodou, necháte vysušit a máte je znovu připravené pro další závozovou akci.