Je lepší je mít doma


Zatímco chřipku nebo angínu zná každý a ví, že se projeví víceméně stejně, u covidu to tak není. Když se k nám na jaře roku 2020 dostal ze zahraničí, nikdo nečekal, jaké problémy na celém světě a i u nás způsobí. Covid může vypadat jako obyčejné nachlazení, ale u rizikových jedinců může přejít v těžký zápal plic. Covidem onemocněl snad každý během pandemie, a aby se nemoc šířila pomaleji, bylo zapotřebí vymyslet plán, jak toho docílit. A tak se v podstatě zastavil život. Všechno se zavřelo, lidé museli pravidelně chodit na PCR testy, které byly často velice bolestivé, a to jen aby se dozvěděli že covid mají. Mnoho praktických lékařů zavřelo ordinace a nemocnice byly přetížené. A tak se spousta lidí musela léčit stejně doma za pomoci čajů, zázvoru a paralenu.

nemoc covid

Každá nemoc má svoje rizika
Zatímco když chytnete chřipku, většinou víte, co vás čeká – že vás budou bolet klouby, hlava a že budete mít horečky. U covidu by ale často někdo ani neřekl že ho má, zatímco druhý člověk na tom bude opravdu hodně špatně. A abyste věděli zda covid máte, je potřeba i v dnešní době, kdy už žijeme zase normální životy, udělat test. Už nemusíme chodit na PCR testy, ale stačí antigenní testy.

nemocná žena

V čem jsou jiné?
Antigenní testy si jistě pamatujete právě z doby pandemie. Šlo o tetovací sadu, která obsahovala testovací proužek, na kterém se ukazuje výsledek, tyčinku a roztok. Tyčinkou naberete vzorek ze slin nebo z přední části nosu, smícháte s testovacím roztokem a nanesete na proužek. Za pár minut uvidíte výsledek testu, na který se můžete spolehnout.
Testy bychom si během podzimu a zimy měli stále dělat všichni, protože i dnes je potřeba nemoci rozlišovat. Vivadiag je velice kvalitní test, který dokáže rozpoznat i nové mutace covidu. Mějte ho vždy doma a použijte ho při příznacích onemocnění, můžete tak někomu zachránit život.