Pojistěte si vodácké putování pronájmem dodávky


Kdybychom se vás zeptali, jaké znáte druhy pojištění, možná byste je začali sypat z rukávu a nechybělo by tam možná povinné ručení a havarijní pojištění, životní pojištění, pojištění odpovědnosti, ale co by vám ve výčtu pojišťovacích záležitostí zřejmě scházelo, je vlastní pojistka ve formě pohotovostního vozidla na vodácké výpravě a dalších podobných akcích.

plavba na lodi

Samozřejmě se nejedná o žádnou oficiální pojistnou smlouvu, ale o pomyslnou službu ze strany půjčovny dodávek v Praze 4. Pronajmete si tam vůz třeba na celý týden a budete jej využívat přímo v terénu jako prostředníka pro zajištění maximálního komfortu v průběhu plavby.

Nepřízeň počasí – ne vždy mají vodáci štěstí na týden slunečného počasí, může se tu zatáhnout a rozpršet se třeba na celý den. Tehdy se pak dodávka může hodit pro zajištění náhradního programu, například pro výlet na hrady a zámky v okolí nebo pro odjezd k vhodnému hotelu s restaurací, kde si můžete dopřát slavnostní oběd či večeři.

kajak na břehu

Změna programu – změnit na vodě program je snadné, pokud máte k dispozici velké auto, tedy dodávku. Můžete se rozhodnout, že se z řeky Sázavy přemístíte na Lužnici, kde si splujete krásný úsek mezi Majdalenou a Veselím nad Lužnicí. Anebo si vezmete na vodu s sebou jízdní kola a pár dnů se namísto plavby zaměříte na cyklistické výlety po okolí.

Úschovna zavazadel – když se vodáci plaví po Lužnici nebo na Vltavě, zpravidla s sebou vláčí vše, co mají s sebou. Ukládají své věci do plastových barelů nebo lodních vaků a každý z nich může vážit i patnáct kilo. Když se pak do jedné lodi vyskládá i stan, kanystry s vodou a potraviny, hmotnost lodi vzroste z původních pětatřiceti až čtyřiceti kilo na rovných devadesát, a takto těžká plavidla se pak přenáší přes nesjízdné jezy. Proč se ale zbytečně dřít, když můžete všechny své věci, nebo alespoň drtivou většinu, uložit do pronajaté dodávky?