Tři barvy Kratomu


V některých zemích Asie roste strom s názvem mitragyna speciosa. Tento až dvacet pět metrů vysoký obr má listy, které mají zvláštní účinky. Dokážou vylepšit náladu, navodit mírnou euforii a některé prameny uvádějí, že umí zahnat pocit hladu. Také však umí léčit bolesti.

Tyto listy bývaly žvýkány, nyní však procházejí sušicím procesem a někdy ještě i fermentací. Proto je výsledný prášek, kterému se říká Kratom, ve více barvách. Ty jsou ovšem také způsobeny barvou na žilkách listů. Někde se dokonce píše o tom, že na to má vliv stáří stromu. V každém případě existují tři základní barvy. Bílá, zelená a červená. Tyto prášky jsou běžně k dostání. Někdy lze ještě koupit žlutou, nebo některými prodejci takzvanou zlatou barvu. To však již nejsou původní druhy, jen jsou jinak zpracovány.

listí před drcením

Jistě by vás zajímalo, jaké účinky má ta která barva. Na to se nedá odpovědět naprosto přesně, protože každý člověk je jiný a na každého to může působit trochu jinak. Například bílý kratom účinky kterého se popisují jako nejsilnější, nemusí působit podle přání konzumenta a on si vybere jiný. Pro něj nebude ten bílý nej, ale třeba červený.

Co je však fakt je to, že právě u bílého kratomu byl naměřen vysoký obsah alkaloidu 7-hydroxymitragyninu. Nejvyšší ze všech dalších barev.

stín stromu

Bílá barva vzniká také fermentací, ale ta se provádí mnohem kratší dobu než u jiných. Jako nejsilnější kratom bílé barvy je považován druh Borneo White. Na stejném stupni pomyslného žebříčku je také Super White. Označení Borneo není jen tak, listy skutečně rostly tam, jak řečeno a označení Super pak znamená, že se listy sbíraly úplně nahoře v korunách stromů, kde na ně nejvíce působí slunce.

Pokud byste se rozhodli tento prášek vyzkoušet, tak pozor na podvodné prodejce. Nakupujte pouze zde, na odkaze, který je výše v článku. Stačí, když na něj kliknete.