Co nekupovat miminku


Těhotenství je obecně považováno za jedno z nehezčích období v životě ženy ne každá ale má to štěstí, že ho prožije bez obtíží – většina žen se potýká s nějakým zdravotním problémem buď během celého těhotenství a nebo alespoň v jeho části. Nejčastějšími potížemi jsou ranní nevolnosti, zažívací potíže nebo bolesti zad. Bezproblémové těhotenství je víceméně vzácností. Ženy jsou ale ochotné nepohodlí i potíže snížit aby na konci těhotenství držely v rukách to nejcennější na světě – svoje dítě.

matka a dítě

V průběhu těhotenství ženy sledují sociální sítě, čtou časopisy a obecně se hodně zajímají o těhotenství, porod i o výchovu dětí. Každá žena chce být co nejlépe připravená na péči o dítě. Zejména ty které čekají první miminko a nikdy se do styku s miminkem nedostaly, chtějí vědět co nejvíce věcí. Není ale dobré se informacemi příliš zahltit, protože rady i informace jsou často protichůdné a mohou spíše mamince uškodit. Je v pořádku nevědět všechno a do porodnice jeďte s klidným svědomím že neumíte dítě ani přebalit.

Přebalování je poslední roky velké téma, které společnost řeší. Na světlo se dostávají problémy spojené s používáním jednorázových plenek i nevhodného oblečení. Rodiče by neměli nakupovat předem příliš mnoho věcí, protože část z nich vůbec nakonec nemusí využít. Pokud je to jen trochu možné, v nákupech se kroťte a nakupujte spíše postupně podle potřeby.

dítě kojení

Co by ale ve výbavičce chybět nemělo?
Každé miminko musí z porodnice odjet v oblečení, a i vaše výbavička pro miminko by ho
měla obsahovat, takže si pořiďte pár kusů novorozeneckého oblečení a samozřejmě plenky. Chybět by vám neměly nůžky na nehty, kvalitní mast na opruzeniny a spací pytel. Všechno ostatní můžete dokoupit a většina věcí opravdu není potřeba. Dbejte i na to, abyste kupovali kvalitní oblečení z bavlny, bambusu nebo mušelínu, které je pro miminka nejvhodnější a naopak se vyhněte umělým materiálům.