Klíčenky a význam.


Kdo všechno, na svých klíčích nosí nějakou tu klíčenku? Většina lidí nějakou má. Může být velká anebo naopak malá aby nezabírala moc místa, ale díky ní ji jednoduše najdete. Dokonce existují klíčenky, které jsou malým elektronickým hledačem. Ten se propojí pomocí aplikace s vaším telefonem, a když v domě nemůžete klíče najít, stačí zmáčknout na telefonu vyhledávání a mobil vám přesně řekne, kde dané klíče jsou. Určí vám polohu. Jiné nejsou zase na určení polohy, ale mají zvukovou signalizaci. Takže když zmáčknete hledání, klíče vám začnou pípat hrát nebo hlasitě vydávat nějaký nastavený tón. Takové klíčenky jsou pro spoustu lidí velkým pomocníkem, protože věčně nevědí, kde je mají a kam si je odložili, když přišli domů.

klíčenky na krk

To jsou takové klíčenky, které vám pomohou najít samotné klíče, ale pak tu jsou klíčenky, které vám s ničím nepomáhají a jsou spíše ozdobou nebo nějakým si doplňkem pro váš svazek klíčí. Můžete na nich mít malého plyšáka, díky kterému se vám budou klíče lépe hledat v kabelce, v kapsy u bundy nebo v batohu. Ovšem i malý plyšák může zabírat větší prostor. Dále můžete mít nějaký symbol, který vám připomíná mládí nebo na něj máte nějaké zvláštní vzpomínky. Mohou to být miniatury různých významných památek nebo i míst.

klíčenky na krk Například takovou nejznámější je miniatura Eiffelovi věže. Stejně tak to mohou být různé kreslené postavičky z filmů nebo animáků. Nebo můžete nosit klíčenku na krk na klíčích, která vám taky usnadní hledání, a můžete ji využít k jednoduchému zavěšení na krk. Dále můžete mít nějakou pomůcku, která vám v noci posvítí, jako malou baterku, nebo věc, která vám pomůže otevřít pivo a jmenuje se otvírák na pivo. To preferuje spousta pivařů. Vinaři to mají podstatně horší, protože mít na klíčích vývrtku už není moc bezpečné, jelikož má ostrou špičku. Většinou se dělají jen otvíráky na pivo a to v různých vzhledových provedeních jako ryba, krokodýl a další.