Moderní bydlení pro celou rodinu

Nikomu neuniklo, že v posledních dvou letech u nás rostou ceny všeho doslova závratným tempem. To co ještě loni stálo třeba sto korun, letos stojí klidně dvojnásobek. Zdražení se nevyhnulo žádné komoditě, a nejvíc je to vidět na základních životních potřebách – na energiích, jídle a bydlení. Ceny za bydlení rostou bez ohledu na to jestli jste v nájmu a nebo máte vlastní bydlení třeba na hypotéku. Právě ta je pro většinu lidí jedinou cestou jak získat vlastní nemovitost. Ceny nemovitostí vzrostly o desítky procent, což je velká částka u jakkoliv nemovitosti.

plán domu

Zejména mladí lidé mají problém sehnat bydlení. Většina pronajímatelů nechce ve své nemovitosti mít děti ani zvířata, a u mladých lidí se tak nějak předpokládá, že nejspíš děti chtít mít budou. Pokud nemají bohaté rodiče nebo něco nezdědí, většině nezbyde nic jiného než ta hypotéka. Ale ani s tou není vyhráno, protože pozemků už moc nezbývá. Pro řadu lidí je tak jednou z možností oprava staršího domu. Do toho se ale většině moc nechce, protože při průběhu stavební prací mohou na povrch vyplout věci, které jste nemohli předem tušit, a celá staveb se může zpozdit a výrazně prodražit. I to jsou důvody, proč mladí volí spíše novostavby.

nový dům

Příčina a následek
Protože všechno zdražilo a hypotéky byly velmi dostupné, část lidí se dostala do problémů se splácením a se stavbou. Jak všechno zdražovalo, hypotéka jim nepokryla celou výstavbu, a tak se můžete často setkat s tím, že je ve vašem okolí třeba dřevostavba na prodej
https://www.enerdomy.cz/drevostavby-technologie. Pokud si myslíte že si ji dokážete dokončit a nespěcháte na stěhování, můžete díky tomu ušetřit spoustu peněz. Další variantou je nákup hotového domu, jenže tam je potřeba počítat s cenou vyšší. I když se situace trochu zklidnila a i ceny nemovitostí pomaličku klesají, nejspíš nelze očekávat, že se vrátí na původní hodnoty.