Ochrana pro všechny ženy


Většina žen během menstruace používá tampony nebo vložky. Jde o jednorázové pomůcky, které by měly ženě zaručit, že nedojde k protečení. To ale většina pomůcek nezaručí, protože mnohé ženy mají zkušenosti s protečením, i když používají dostatečně absorbční pomůcky a často je mění. Jednorázové pomůcky nejsou to nejlepší jak z hlediska financí, tak z hlediska ekologie. Co je ale nejhorší, že jsou poměrně rizikové pro zdraví ženy. Nedávno se ukázalo, z čeho jsou jednorázové pomůcky vlastně vyrobeny. Obsahují plasty, umělá vlákna a jsou běleny chlorem. Opravdu potřebujeme používat takové pomůcky, které mohou způsobovat zdravotní potíže? Část žen uvedla, že když přestaly používat tampony, tak dokonce vymizela bolest břicha, kterou donedávna měly.

vložky a tampony

Co používat?
Nejlepší je vyměnit jednorázové pomůcky za ty opakovaně použitelné. Mezi ně patří menstruační kalhotky https://myfemini.cz/
, houbička a kalíšek. Houbička ještě není moc rozšířená, ale kalhotky a kalíšek ano. Která žena je zvyklá na tampony, ta si spíš vybere kalíšek, protože funguje dost podobně. Kalíšek je vyrobený ze silikonu, takže je velmi hygienický. Co ale mnoha ženám vadí, je jeho údržba. Po každém použití se musí opláchnout.

žena v prádle

Kalhotky jsou vyrobeny z více vrstev savého materiálu, takže se nestane že by protekly. Najdete je u nás v mnoha barvách a střizích, takže se i v menstruačních kalhotkách můžete cítit příjemně. Jsou vhodné od první menstruace, a určitě oceníte fakt, že je můžete koupit i ve slevě. Běžně stojí pár stokorun, ale vzhledem k tomu jak dlouho je můžete používat, se to rozhodně vyplatí. Kalhotky jsou zdravotně nezávadné, a pojmou stejné množství tekutiny jako jednorázové pomůcky. Musíte vybírat podobně absorbční typ kalhotek podle toho jaké používáte tampony nebo vložky a pak máte jistotu, že vás nic nepřekvapí. Vyzkoušejte je a nebudete chtít nic jiného.