Požádal vás?

O svatbě sní většina žen už od dětství. Snad každá v sobě ukrývá malou princeznu, která si chce ve svůj velký den vzít toho dokonalého muže a obléct si k tomu úžasné šaty. Každá žena mí sice o svatbě jiné představy, ale základ je stejný – a tím je touha po svatbě. I když počet svateb klesá, stále se najde mnoho mladých lidí, kteří si nakonec svoje ano řeknou.

růžové oznámení

Plánování svatby začíná v podstatě hned po žádosti o ruku. Většina lidí se chce vzít do pověstného “do roka a do dne”, a tak začíná kolotoč zařizování. Nejprve si musíte vybrat datum. Pro mnoho párů má výběr data jejich svatebního dne zvláštní význam a tak se snaží vybrat datum například podle toho kdy se seznámili, nebo kdy mají významné výročí. Velký zájem je také o neobvyklá data, jako je například 12.12.2012.

Od výběru data se odvíjí vlastně i celý zbytek svatby. Chcete se brát na zámku? Líbí se vám spíše svatby v moderních stodolách a nebo se vám líbí v okolí nějaký mlýn? Svatby na radnici už nejsou v módě a tak se můžete setkat s tím, že o vaše vysněné místo bude velký zájem. Proto je potřeba místo začít zařizovat hned poté, co budete vědět datum. Pokud budete trvat na vybraném místě i datu, je dost možné že si na uvolnění termínu budete muset počkat i více jak rok.

svatební oznámení

Za celý rok ale zvládnete všechno zařídit. Musíte si vybrat květiny, šaty, musíte si stanovit rozpočet, vytvořit seznam hostů, myslet svatební menu, vybrat dort a samozřejmě i prsteny. Plánování svatby by ale nemělo být stresující, mělo by jít o něco, co si oba užijete. První věcí co budete zařizovat je ale svatební oznámení, kterým dáte všem najevo že se budete brát. V dnešní době máte na výběr ze stovek oznámení, která čekají na to až si je vyberete. Fantazii se meze nekladou a pokud se vám nebude líbit nic z nabídky, tiskárna vám zcela jistě dá prostor k vlastnímu návrhu.