Tradice u nás

Jistě jste si mohli všimnout, že lidé stále dodržují velmi intenzivně tradice i přesto, že je dost jiná doba a spíše bychom čekali, že tradice dodržovat nebudou. Důvodem je to, že mnoho lidí se tak vrací do dob, kdy byli malí a opakují to, co jako malí milovali, protože všichni se vracíme myšlenkami do dětství, kde jsme prožívali krásné chvíle například o Vánocích, kdy se sešla celá rodina a společně se dodržovaly tradice. To mnoho lidí láká zažít znovu, a právě proto se tradice stále udržují tak živé, jaké jsou. Samozřejmě zase záleží na tom, jaké tradice to jsou.

tradice

Pokud to jsou hezké tradice, na které mají lidé dobré vzpomínky, tak se udržují, ale pokud to jsou násilné tradice jako o Velikonocích, kdy si muži dají milion štamprlí a vydají se za ženami, tak je jasné, že moc dlouho nevydrží, minimálně už maminky učí své chlapečky dělat to nenásilně a pouze symbolicky, aby se neřeklo, ale i tak tato tradice naštěstí opadává. Vajíčka ať se malují, klidně může být fajn sranda i polévání se a hledání čokoládových vejcí, ale nic s násilím by jako tradice být nemělo. Pokud to neumí muž dělat symbolicky a jemně, tak je asi něco špatně.

tradice

Tradice jsou ale většinou krásné a lidé se díky nim vrací do svých vzpomínek, jsou to například všechny tradice Vánoc, které lidé znají a dříve je dělali. Je to fajn to jednou za rok dělat, člověk se pak cítí moc hezky a je to kouzelná chvíle s rodinou, na kterou jen tak nikdo nezapomene. Nejlepší je, když se sejde celá rodina v rodinném kruhu a všichni věnují pozornost jen tradici, to je na tom v dnešní době to nejhezčí, protože všichni odloží telefon a soustředí se na společný čas s rodinou. Možná to je také důvod, proč lidé stále udržují a dodržují tradice. Je to jeden z mála časů, kdy lidé odloží telefon a soustředí se na něco jiného se všemi ostatními, kteří se také na danou věc soustředí a zapomenou na ostatní trable, které je trápí.