K čemu používáme návykové látky

Návykové látky lidé používají k mnoha účelům. Mezi nejznámější látky patří tvrdé drogy, kam se řadí třeba kokain. Tyto tvrdé látky někteří užívají zejména pro jejich vliv na psychiku. Člověk se po nich na velmi krátkou dobu dostane do příjemného stavu, jako je například dobrá nálada a nebo stav kdy člověk neřeší problémy. Jenže je potřeba si uvědomit že tento stav trvá jen chvilku, vaše problémy nezmizí, a stav po vyprchání euforie je daleko horší protože na řadu přichází například třes nebo zvracení.

unavená žena

Velmi známá je i marihuana, která se ale používá i k lékařským účelům. Uživatele marihuany ji času berou kvůli tomu, že dokáže potlačovat zdravotní potíže, a to i ty psychické. Z marihuany se vyrábí celá řada léčivých přípravků, od mastí až po náplně do elektronických cigaret. Mnoho výrobky s vyšší koncentrací účinné látky je zakázáno pěstovat a vyrábět dokonce i pro vlastní potřebu, jenže legálně koupené výrobky účinné látky tolik nemají. Marihuana dokáže řešit i chronickou bolest a psychickou pohodu, proto je tak oblíbená.

V poslední době se můžeme setkat s novou látkou. Jmenuje se kratom a většina lidí ji nezná, protože její propagace není tak velká jako u jiných látek, které si můžete koupit v lékárně. Právě kratom může pomoct i s psychickou nepohodou, s velkou únavou a dokonce i s bolestmi, ale je potřeba vyzkoušet, který ze čtyř u nás dostupných druhé vám nejvíce sedne. Stejně jako všechno může mít vedlejší účinky.

prášek kratom

Kratom lze zatím sehnat legálně, ale stát už připravuje řadu tvrdých opatření, kterými jeho volný prodej značně omezí či zakáže. Jestli chcete vyzkoušet jeho účinky na váš organismu, bude nejlepší jej vyzkoušet co nejdříve, protože zatím není známá přesná podoba navrhovaného omezení prodeje kratomu. Pozor na vedlejší účinky, je vždy lepší jej vyzkoušet například doma a poté jej brát i jinde.