Zrak máte jen jeden

Se zánětem spojivek se setkala celá řada lidí. Je to nepříjemné a bolestivé onemocnění, které se musí řešit za pomoci antibiotik. Abyste se mu vyhnuli, je potřeba se o svoje oči náležitě starat. Stačí dodržovat několik zásad, díky kterým bude váš zrak v pořádku. Máte jen jedny oči, takže dělejte všechno pro to, abyste si je udrželi v pořádku co nejdéle.

sluneční brýle

– Vyvarujte se sledování televize, počítače a telefonu těsně před spaním. Kromě negativního vlivu na vaše oči tento zlozvyk může způsobit i nespavost.

– Nesahejte si do očí špinavýma rukama, abyste si do nich nezanesli nečistoty.

– Při jízdě autem používejte kvalitní sluneční brýle.

Nejen při jízdě autem je potřeba používat sluneční brýle. Dávejte si ale pozor na to, abyste koupili kvalitní brýle, které mají skutečně účinný UV filtr. Sluneční brýle za pár korun jsou o ničem. Co se týče designu, ten sice dělá hodně, protože tvar brýlí a rozměry vám musí sedět na obličeji, ale prvotně dbejte právě na filtr.

Zejména ženy hledají dámské sluneční brýle, které vypadají hezky. Brýle si můžete vyzkoušet ve specializovaném obchodě, a nebo si je můžete koupit na internetu, kde bývá většinou lepší výběr než v kamenných prodejnách. Sluneční brýle mohou sloužit jako dní doplněk, ale pokud vám jde o ochranu zraku, určitě si kupte i další například právě do auta. V autě byste měli mít brýle s polarizačními skly, které dokážou pohltit velké procento slunečních paprsků a při řízení auta vás slunce nebude oslňovat.

brýle u bazénu

Pokud budete nosit sluneční brýle, snížíte tím množství UV záření, které může poškodit váš zrak. Starejte se o svoje oči co nejdříve, protože poškození zraku je postupné, ale nevratné. A pokud si vyberete brýle které vám padnou k vašemu tvaru obličeje, budete mít i skvělý módní doplněk, který krásně doplní jakýkoliv outfit, a to po celý rok.