Dětská hřiště

Děti milují zábavu, hru i pohyb. Proto je dobré jim poskytnout různé aktivity také venku na zahradě. A k tomu dobře poslouží právě dětské hřiště. Hřiště si můžete navrhnout sami a postavit si ho podle svých přání. Nebo je možnost si pořídit již navrhnuté hřiště a už ho jen sestavit na místě. Ale i k takovému hřišti je možné dokupovat další herní prvky a rozšiřovat hřiště podle potřeby. S přibývajícím věkem dětí lze některé herní prvky vyměnit a pořídit herní prvky pro větší děti. Tím zajistíte, že bude hřiště využívané mnoho let. Jde třeba jen o výměnu houpačky, přikoupení dalších lanových průlezek apod.

hřiště u domu

Většinou jsou hřiště navrhnutá tak, aby na nich nalezly zábavu děti v každém věku. Najdou se tam herní prvky jak pro malé děti, tak také pro ty větší. A zábavu tam mohou nalézt i dospělý. Stačí si tam třeba pořídit houpací síť či křeslo. Však houpání milují nejenom děti, ale i většina dospělých. A děti budou rádi, že si na hřišti budou moci užít zábavu i odpočinek společně s rodiči.

A co by na takovém dětském hřišti nemělo chybět? Tak kromě zmiňovaných houpaček by tam také nemělo chybět dětské pískoviště s krytem. Pískoviště dětem poskytuje spousty kreativní zábavy od útlého věku, ale zábavu si na něm užijí i mnohem starší děti. Pokud můžete, tak vyberte určitě kryté pískoviště. Ochráníte tak písek před výkaly a dalším znečištění například od napadaného listí, větví apod.

dětské pískoviště

Dále by na hřišti neměla chybět skluzavka. Děti potěší také domeček ať už na zemi či vyvýšený. Budou si do něho moci schovávat hračky nebo si v něm udělat svoji útulnou skrýš, kam se mohou schovat před dospělými a kde si to budou řídit jenom oni. Dobré je také pořídit různé lanové dráhy, mosty, ale také horolezeckou stěnu. Zajímavé jsou pro děti i třeba houpací kruhy, lanovky apod. Můžete opravdu zapojit svoji kreativitu a dětem pořídit opravdu promyšlené hřiště, na kterém si užijí zábavu každý den.