Bezpečí a design


Na trhu je stále spousta mobilů, takže pokud nějaký sháníte, jistě budete mít z čeho vybírat. Na trhu působí mnoho výrobců, kteří nabízí designově jedno a to samé – tmavou placku s displejem přes celou přední stranu. Je sice pochopitelné, že není moc prostor pro vymýšlení nových designů, když jde stále jen o telefon, navíc s dotykovým displejem, který zcela nahradil tlačítka, ale alespoň by výrobci mohli nabízet více barevných krytů. Když už některý z nich vyrobí telefon s jinou barvou zadní strany než jen s černou, bílou nebo stříbrnou, je to velká výjimka.

iphone obal

Apple na tom není jinak
Mezi tolika telefony jasně vítězí Apple nejen svou popularitou. Jeho telefony jsou známé po celém světě a jistě si svou pozici bude držet dlouho. iPhony jsou velice kvalitní telefony, které mají skvělý operační systém. Kdo chce minimalizovat riziko vniknutí nějakého malwaru do systému, je iPhone ideální, protože má uzamčený systém, který dovnitř jen tak něco nepustí.

kryty na iphone

Někdo je s designem iPhonů zcela spokojený, ale část lidí má problém s tím, že i když Apple vydá více modelů za rok, jsou téměř identické. Nabízí sice více barev, ale to je tak všechno. iPhony ale mají přece jen velkou nevýhodu – i když by se mohlo zdát že jde o mobily které jsou poměrně odolné, opak je pravdou. Spousta lidí na vlastní kůži pocítila jaké to je, když jim iPhone spadne na zem. Displej praskne takřka hned, ale to u každého dotykového telefonu, a tak je velice riskantní ho nosit bez tvrzeného skla.

I zadní strana se dá velice snadno poškodit. Stačí pád nebo nošení telefonu v kapse s klíči a zadní strana je poškrábaná, někdy až na základovou barvu. Všichni majitelé telefonů by je měli nosit s krytem či obalem. Používat byste měli i kryty na iPhone 11, a to i přesto, že jde o poměrně starý model. Výměna rozbité zadní strany také není nejlevnější.