Zdravé svačinky

Vymýšlet každý den různě svačinky může být problém. A co teprve, když se snažíte o zdravou stravu a hledáte místo kalorických variant plných cukru a tuku takové, které budou pro vás výživově hodnotné a zasytí vás. Jak tedy svačinkovat, aby nás svačiny zasytili a stále jsme dodržovali zásady zdravého jídelníčku? Snažte se si vybírat spíše nezpracované potraviny. Sáček brambůrků a k tomu čokoládová tyčinka není úplně ta nejlepší volba na svačinku. Vybírejte si raději čerstvé ovoce, zeleninu, mléčné a celozrnné výrobky. Dbejte také na to, aby ve vaší svačině byli zastoupené jak bílkoviny, tak sacharidy a tuky. Na tohle byste měli dbát u každého jídla.

smoothie

A co si tedy dát na svačinku?

Smoothie

Nejrychlejší svačina, kterou můžete vypít i za pochodu. Vezmete nejrůznější ovoce a zeleninu a rozmixujete je společně s vodou, mlékem nebo třeba kefírem. Alternativou mohou být dietní koktejly, které jsou skvělé, pokud se snažíte zhubnout.

Ovoce a ořechy v hořké čokoládě

Honí vás mlsná, ale nechcete si dávat čokoládovou tyčinku plnou cukru? Vyzkoušejte různé ovoce a oříšky v hořké čokoládě. Pokud nesníte najednou půl kila a jedná se o čokoládu s vysokým obsahem kakaa, může to být skvělá svačinka na doplnění energie.

Vejce se zeleninou

Vejce jsou vděčnou potravinou. Mají vysoký obsah bílkovin a rychle zasytí. Na rychlou svačinku si stačí vzít jedno či dvě vejce uvařené na tvrdo a k tomu nejrůznější zeleninu.

vejce

Tvaroh s ovocem

Tvaroh má vysoký obsah bílkovin a rychle zasytí. Dejte si tvaroh společně s čerstvým ovocem dle svých preferencí. Osladit si ho můžete například čekankovým sirupem, který má vysoký obsah vlákniny.

Domácí bábovky

I při hubnutí nebo v rámci zdravé stravy si můžete upéct spoustu skvělých moučníků. Výborné jsou třeba jablečné bábovky, které jsou díky jablíčkům vláčné a mají nízký obsah kalorií.