I introverti mohou v dnešní době přežít

Všichni víme, co to znamená být extrovert a co znamená být introvert. Pokud to někdo neví, tak se to budeme snažit vysvětlit. Toto rozdělení do těchto dvou skupin je podle toho, jak člověk přistupuje ke společnosti a jak se ve společnosti chová. Pokud je člověk introvert, je spíše uzavřenější do sebe a není moc rád ve společnosti hodně lidí, je raději sám, a nebo je rád jen s pár lidmi, které má kolem sebe a jsou to ti jeho nejbližší. Extrovert je na druhou stranu člověk, který se nebojí ostatním otevřít a je ve společnosti jako ryba ve vodě, je mu tam dobře a rád se před druhými ukazuje.

introvert

Tyto dva póly neexistují nikdy přímo u lidí, každý člověk má něco z introverta a něco z extroverta. Proto jsou všichni tak nějak namícháni, ale vždy jeden převažuje více, to je jasné. Většinou to na sobě poznáte, jestli jste spíše uzavřenější, a nebo jestli vám nevadí společnost a jste v ní dokonce rádi. Není ale ostuda být ani jedno a ani druhé, všichni jsme jiní, a proto bychom se také měli navzájem všichni respektovat. Někdo nemá hold rád lidi a někdo to přímo vyhledává. Někdy je to ale pro obě skupiny těžké, většinou však spíše pro introverty, protože společnost mnohdy přímo vyžaduje, abyste se do ní začlenili sami a když se tomu tak nestane, jste automaticky přeřazeni někde na konec a už nejste pro lidi ničím zajímaví.

extrovert

Toto je to nejhorší, co se může introvertům stát, protože oni to sami neumí, oni za vámi nepřijdou sami jen tak a nezačnou si s vámi jen tak povídat. Takhle to prostě nefunguje, oni spíše čekají na to, až přijdete vy a ani to ne, protože to ani nevyhledávají a někdy jsou spíše rádi, že za nimi ani nepřijdete. V dnešní době je ale plno věcí, které introvertům pomáhají nebát se. Jsou to například online rezervační systémy https://fitness-rezervace.cz/, kde nemusí nikam volat a ani chodit proto, aby si někde vytvořili rezervaci, například do fitka. Další super vymožeností pro introverty jsou samoobslužné check-in boxy v hotelech, kde hodí klíček do boxu nebo pro odemčení dveří dostanou SMS s kódem.