Kdybychom neměli instalatéry, to by byl život plný malérů


Odpadové potrubí je skryté tak, že si jeho existenci příliš nepřipouštíme k tělu, ostatně ani není třeba, protože stačí spláchnout záchod po vykonání potřeby, anebo umýt nádobí v kuchyňském dřezu a víme, že odpadní tekutina někam zmizí. Víme, že odpady jsou napojené do kanalizace, a víme, že na kanalizaci v obci nebo ve městě je spolehnutí.

figurka na záchodě

Ano, to je, pokud se tu nevyskytuje nějaká systémová chyba, která se ostatně projeví většinou již při výstavbě a při kolaudaci, a tak opravdu není co řešit. Jste-li ovšem člověk prozíravý a vnímavý, zřejmě vás napadne otázka, co by se stalo, a jak by to probíhalo, kdyby přestali existovat instalatéři, respektive by utichl zájem o toto řemeslo a v brzké budoucnosti by nebyl, kdo by vyčistil odpad a kanalizační soustavu.

toaleta v domě

Jak vyčistit odpad v bytě https://www.kanalizace-instalateri.cz/jak-vycistit-odpad-v-byte by se pak stalo bezpředmětnou otázkou, protože by byla stejně zanesená i kanalizace, takže by celý systém zkolaboval a velmi rychle bychom museli přejít na nouzový režim suchých záchodů, vykonávání potřeby v přírodě a vylévání odpadu z umytého nádobí a sprchování na zahradu. Umíte si ale představit, jak by to probíhalo třeba v takovém panelovém sídlišti, kdyby se tu zanesla kanalizace, a nikdo by prakticky nemohl využívat bytovou kuchyň, koupelnu ani záchod? Rázem by se bydlení proměnilo v hotové peklo, a to jen proto, že by nebyl nikdo, kdo by si s kanalizací poradil.

Možná, že také právě vy nadáváte na instalatéry, a představujete si je jako meloucháře, co jen berou peníze za nic, a že byste jejich práci zvládli levou zadní i vy, jenže ono je to celé tak trochu jinak, a hlavně je to profese, bez níž by současná společnost prožívala éru středověku, nechvalně proslulou svými epidemiemi cholery, skvrnitého tyfu a smrtícího moru kvůli absenci kanalizace a vylévání fekálií přímo na ulici. Chtěli byste v takové společnosti žít?