Zahradní elektro pomocníci

S přicházejícím teplým počasím míří kroky všech chalupníků do zahrady. Kde na ně čeká, kromě rozkvétajících stromů a keřů i mnoho práce. Je to období, na které je potřeba se připravit. A využít pro usnadnění práce i elektro pomocníky. Kterými lze provádět zahradní úpravy nejen rychleji. Ale rovněž i s menší tělesnou námahou. Jako první se vždycky hlásí o slovo trávník. Který bez okamžité úpravy přeroste a zelený koberec se stane příliš vysokým. A nevzhlednou džungli nemá na svém pozemku nikdo rád. Velkou oblibu si získaly a v poslední době bývají nejčastěji používány, elektro sekačky. Ať už poháněny elektrickým proudem se zásuvky. Nebo rychle dobíjenou baterkou. V tomto čase je vhodné provést výsev nové trávy v místech, která zůstala po zimě holá. Přihnojit připraveným kompostem. A na závěr provzdušnit. 

Jarní úprava živého plotu

Dobře se vybavit pevnými rukavicemi a předejít tak nepříjemným škrábancům je potřeba při jarním prořezu okrasných keřů či živých plotů. A pokud si majitel troufá i stromů ovocných. AKU nůžky jsou nabízeny opět ve dvou variantách. Ale vzhledem k tomu, že nikdo za sebou nerad tahá kabel a trne, aby si ho nechtěně nepřeťal, zvolí bateriovou. V zásobě je vhodné mít dva kusy, aby se práce mohla dokončit najednou. Na dočištění a dovedení větviček do ideálního tvaru jsou nejlepším řešením zahradnické nůžky. U větších stromů lze pomocí AKU řetězové pilky odřezat pomocí teleskopické tyče a výsuvného žebříku všechny odumřelé větve. 

Sečení trávníku

Pokud se majitel zahrady rozhodne vytvořit před výsadbou zeleniny nové záhony, určitě přivítá pomocníka, který mu pomůže půdu nejen zkypřit, ale i rozdělit na jednotlivé části. Kultivátory bývají poháněny elektromotory a jeho záběr je možný až do hloubky dvaceti centimetrů. Vybaven kovovým krytem zabrání, aby odmrštěné kameny nezpůsobily zranění. Obzvláště všichni, kdo se rozhodli pro výsadbu ranných brambor, tuto pomoc přivítají. Protože šíře záběru přesně určuje vzdálenost jednotlivých řádku, do kterých se už jenom naklíčené hlízy nakladou a přihrnou ornicí.