Solární plachta na bazén šetří vaši kapsu


Také neradi utrácíte za zbytečnosti a neradi vyhazujete peníze pro nic za nic oknem? To asi každý, protože živit se výdělečnou činností je namáhavé, a očekáváte také za vaši námahu adekvátní odměnu, kterou pak přece nebudete vyhazovat oknem. Přesto to někteří lidé provádí, prostě vyhazují peníze, které pracně vydělali, i když to nemusí dělat zrovna vědomě. Jedním z takových absurdních příkladů je využívání zahradního bazénu.

venkovní bazén

Jestliže ponecháte jeho hladinu neustále otevřenou, přístupnou venkovnímu prostředí, bude se z bazénu vypařovat voda do ovzduší. Již děti na základní škole se v přírodopisu učí o koloběhu vody v přírodě, a váš bazén není výjimkou, každý den se z jednoho čtverečního metru odpaří do vzduchu přibližně šest litrů vody. Takže například bazén o rozměrech 6 x 3 metry ztratí denně zhruba 108 litrů vody. Za měsíc to bude již více, než tři kubíky vody, a v průběhu koupací sezóny v délce trvání pěti měsíců, je to celkem šestnáct kubíků vody, přepočteno na peníze (vodné a stočné) přibližně dva tisíce korun.

míč na hladině

Nač tedy každý rok vyhazovat oknem dva tisíce korun, když se tomu dá snadno zabránit solární plachtou na bazén chlorito.cz. Po odečtení její ceny se vám tato investice brzy vrátí, a pak už budete vědět, že za vypařenou vodu nebudete zbytečně platit to, co nemusíte. A za ty dva tisíce korun pak můžete koupit manželce něco na sebe a dětem to, co si vyhlédnou v obchodě s hračkami, a pro sebe třeba nové boty.

Krycí bazénové plachty samozřejmě také brání spadu nečistot na hladinu, čímž se šetří prostředky bazénové chemie a provoz filtračního okruhu, takže tu máme další úsporu vynaložených prostředků. A plachta je svým způsobem i izolant, vzduchové bublinky napomáhají udržet stálou teplotu vody, a tím pádem se ještě snižují náklady na ohřev vody, což je taktéž nezanedbatelná částka. https://www.mesec.cz/clanky/dluznikum-zustane-vice-penez-roste-castka-na-kterou-exekutor-nemuze/