Špatné cigarety

Mějte vždycky na paměti hlavně to, že zdraví je vždycky na prvním místě. Nikdy bych nedopustila, abych třeba nějak onemocněla, a to vlastní vinou. A to myslím hlavně tak, že jsem opravdu velice ráda, že jsem přestala kouřit. Kouřila jsem od svých šestnácti let, a to do svých dvaceti devíti let. A vy si možná říkáte, jak jsem mohla začít kouřit v šestnácti letech, když kouření je povoleno až od osmnácti let. Jenomže jak už to, tak bývá, v těch devadesátých letech byly cigarety opravdu velice lehce k dostání. Navíc nebylo velice obtížné se někoho dospělého zeptat, který by vám cigarety koupil.

Nekuřte, je to škoda.

A navíc jsme také my měli doma opravdu jednoduché to, protože naše rodiče kouřili oba dva, takže jsme jim vždycky tajně brali cigarety. A já jsem vykouřila třeba tři anebo pět cigaret denně. Moc dobře jsem věděla, že to kouření škodí zdraví a že zdraví by si měl každý člověk opravdu chránit, protože je to ten nejdůležitější poklad, který člověk má. Jenomže v naší partě, kde bylo asi deset lidí, tedy děti, tak tam kouřili úplně všichni. A proto, abych nebyla opravdu jediná, kdo tam vůbec nekouří, tak jsem si připadala taková divná. Raději jsem začal kouřit, aby to vypadalo že jsem taková více dospělá a že mám na to kuráž.

Cigarety škodí zdraví.

A opravdu jsem toho po pěti letech hodně litovala, protože se velice potom těžko zbavuje toho, když člověk kouří. Naštěstí jsem přestala kouřit ze dne na den. A to díky těhotenství. Od té doby vím, že chránit si své zdraví je opravdu důležité a jsem ráda, že už nikdy nezačnu kouřit. Věřte mi, že pokud budete pečovat a chránit si své zdraví, tak později to všechno oceníte. Bude vám lépe a bude se vám také lépe dýchá, když přestanete kouřit. Já sama jsem toho důkazem. A navíc jsme také moc ráda, že jsme zase nezačala po porodu kouřit, protože takhle se to stalo mé kamarádce. Jakmile nekojila dítě, tak začala opět kouřit.